З 2017р. на кафедрі судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті Дунайського інституту водного транспорту діє проблемна група «Сучасні напрями розвитку навігаційно-інформаційних систем». Керівник групи – Чебан Валерій Ілларіонович, капітан далекого плавання, старший викладач кафедри судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті.

Впродовж кожного навчального року регулярно проводяться засідання проблемної групи, на яких розглядаються питання щодо сучасних навігаційно-інформаційних систем та вимоги міжнародних кодексів щодо безпеки мореплавства. На засіданнях групи студенти навчаються використовувати концептуальні знання та критичне розуміння основних законів, теорій, принципів, методів і понять навігації та управління морськими суднами для вирішення професійних завдань, здійснювати планування і навігаційну проробку рейсу, здійснювати судноводіння в будь-яких умовах із застосуванням відповідних методів для отримання точного визначення місцезнаходження та оптимального використання всіх наявних навігаційних даних для здійснення плавання , використовувати радіолокатор та засоби автоматизованої радіолокаційної прокладки для забезпечення безпеки плавання.

В результаті відвідування студентської проблемної групи студенти набувають умінь планувати і здійснювати проробку рейсу судна згідно із загальними положеннями про встановлення шляхів руху суден з урахуванням обмеження діючої осадки судна та інших обставин для безпечного виконання рейсу.

Гуртківці є постійними активними учасниками різноманітних студентських наукових заходів – круглих столів, інтернет-конференцій та вже традиційної студентської Регіональної науково-практичної конференції «Морські дослідження Дунайського регіону: молодь, наука, інновації », яка відбувається на базі Дунайського інституту водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій.