У рамках угод про співпрацю Дунайського інституту водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій із закладами вищої освіти здійснюється співробітництво Сторін у межах чинного законодавства та статутної діяльності за такими напрямами:

  • проведення спільних науково-практичних та науково-методичних заходів, науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, тренінгів, акцій та інших заходів за узгодженими темами, що становлять спільний інтерес;

  • обмін науковою літературою, надання змоги співробітникам Сторін публікувати спільні наукові статті про результати взаємної науково-дослідницької діяльності в журналах і наукових виданнях;

  • підготовка та видання спільних монографій, підручників, навчально-методичних посібників, наукових видань;

  • спільна участь у міжнародних академічних програмах, виконання спільної дослідницької роботи в рамках міжнародних грантів, а також участь у науково-технічних і науково-дослідних проектах міжнародного та регіонального рівнів;

  • співробітництво для реалізації академічної мобільності науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників: участь у спільних проектах; викладання; наукове дослідження; підвищення кваліфікації; наукове стажування;

  • забезпечення організації форм академічної мобільності для учасників освітнього процесу, які навчаються на освітніх рівнях бакалавра, магістра та доктора філософії: навчання за програмами академічної мобільності; мовне стажування; наукове стажування.

Для здобувачів вищої освіти Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ 28 лютого 2023 року була проведена чергова гостьова лекція від доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри суднових енергетичних установок і технічної експлуатації (СЕУ і ТЕ), наукового керівника лабораторії "Моніторинг СДВЗ" Одеського національного морського університету (ОНМУ) Варбанця Романа Анатолійовича.

Лекція була присвячена VIT (Variable injection timing, система зміни подачі палива на різних режимах роботи двигуна). Викладена спікером інформація є особливо корисною для здобувачів спеціалізації "Управління судновими технічними системами і комплексами". Працюючи з судновими двигунами, оснащеними VIT системою, судновий механік повинен знати багато нюансів для безперебійної роботи двигуна, які освітив лектор.

До 130-річчя з дня отримання Рудольфом Дизелем патенту на свій "раціональний двигун" для здобувачів вищої освіти Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ була проведена гостьова лекція на тему: "Принцип роботи чотирьохтактного двигуна. Практичні та методологічні аспекти". Спікер: доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри суднових енергетичних установок і технічної експлуатації (СЕУ і ТЕ), науковий керівник лабораторії "Моніторинг СДВЗ" Одеського національного морського університету (ОНМУ) Варбанець Роман Анатолійович. Лектор ознайомив слухачів з основними принципами роботи двигунів, розповідь супроводжувалась демонстрацією ілюстративних матеріалів. Також Роман Анатолійович розповів здобувачам про власні випробування багатьох суднових дизелів в умовах експлуатації.

18 лютого 2022 р. для здобувачів вищої освіти денної форми навчання Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ була проведена гостьова лекція на тему "Організація технічної експлуатації суднових енергетичних установок". Спікером виступив доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри суднових енергетичних установок і технічної експлуатації (СЕУ і ТЕ), науковий керівник лабораторії "Моніторинг СДВЗ" Одеського національного морського університету (ОНМУ) Варбанець Роман Анатолійович. За допомогою власне розробленої портативної установки для всебічного дослідження робочого процесу СДВЗ Роман Анатолійович протягом тривалого періоду проводив випробування багатьох суднових дизелів в умовах експлуатації, про що і розповів здобувачам вищої освіти. Викладення лекції супроводжувалося демонстрацією матеріалів, які ілюструють основні принципи роботи двигунів, що посилювало ефект сприйняття і засвоєння матеріалу. Показником зацікавленості слухачів стали питання наприкінці лекції, на які Роман Анатолійович надав вичерпні відповіді. Завершилася зустріч подякою лектору викладачів й здобувачів вищої освіти подякували за високий професіоналізм, творчу та робочу атмосферу.

6 жовтня 2016 року, студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій взяли участь у благодійній ярмарці, яку проводив факультет іноземних мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Студенти мали можливість ознайомитись з культурою та скуштувати страви різних країн, таких як: Німеччина, Румунія, Франція та ін.

Всі зібрані гроші підуть на лікування працівника ІДГУ.

13 березня, у спортивній залі Ізмаїльського вищого професійного училища відбулося відкриття Першості з волейболу серед навчальних закладів до заліку універсіади.

Спортивні ігри відбуваються за підтримки відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Ізмаїльської міської ради (начальник – Олексій Морєв), а суддівську колегію очолює головний суддя змагань директор ДЮСШ №1 Микола Желєв.

Першість із волейболу серед навчальних закладів міста Ізмаїла триватиме протягом тижня – з 13 по 17 березня. Цього року у змаганнях беруть участь юнаки та дівчата, які представляють різноманітні навчальні заклади міста: юнаки – Ізмаїльський військово-морський ліцей, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Ізмаїльське вище професійне училище, Ізмаїльський технікум механізації та електрифікації сільського господарства, Дунайський інститут Національного університету «Одеська морська академія» та Дунайський факультет морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій; дівчата – Ізмаїльське вище професійне училище, Ізмаїльський державний гуманітарний університет та Дитячу юнацько-спортивну школу №1.

За результатами перших ігор хороший результат показав Дунайський факультет морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій, взявши перемогу у змаганні з Ізмаїльським технікумом механізації та електрифікації сільського господарства з рахунком 2:1. Ізмаїльський державний гуманітарний університет здобув блискучу перемогу над Ізмаїльським військово-морським ліцеєм – 2:0. А гра між Дунайським інститутом Національного університету «Одеська морська академія» та Ізмаїльським вищим професійним училищем закінчилася перемогою ІВПУ з рахунком 2:0.

6 квітня 2017 року, студенти ІІ курсу Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій Богдан Безчастний, Андрій Тудоран, Микола Попов, Віорел Опря взяли участь у вечорі англійської мови «English Party», організованому Ізмаїльським державним гуманітарним університетом.

Весь зал вибухнув від сміху, коли хлопці продемонстрували на сцені кумедний випадок на радіо, який яскраво показав відмінність акцентів англійської мови у світі та непорозуміння через це між людьми. Брати участь у вечорі англійської мови хлопцям запропонувала старший викладач кафедри гуманітарних та природничо-технічних дисциплін Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій Рябчук Інна Олександрівна, яка проходить стажування на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Журі конкурсу ІДГУ оцінили виступ хлопців та нагородили їх почесною грамотою.

15 листопада 2018 року на базі факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулося засідання круглого столу «Наука. Техніка. Людина: від минулого до сьогодення». У заході взяли участь студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій: Смирнов Артем (3-й курс) і Єрохтенко Олександра (3-й курс), Голощак Олександр (1-й курс), Ушаков Олександр (1-й курс). Доповіді всіх учасників круглого столу викликали жвавий інтерес та дискусію. Проведення подібних заходів формує у студентів такі компетенції, як здатність будувати професійну діяльність на основі розвитку технічного мислення.

22 листопада 2018 року, у конференц-залі Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулася регіональна студентська конференція «Революція Гідності: ціна свободи», у якій взяли участь навчальні заклади м. Ізмаїла. Дунайський факультет морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій представив студент І-го курсу спеціалізації «Навігація та управління судами» Бабенко Володимир, виступивши з есе-роздумом на тему: «Що означає бути гідним?»

Проведення таких заходів розвиває у студентів почуття національної самосвідомості та громадянської активності.

Ще I столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон сказав: "Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя".

26 листопада 2019 року студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій Дмитрієв В’ячеслав та Нацваладзе Роберт разом із старшим викладачем кафедри природничо-математичних та інженерно-технічних дисциплін Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій Дорофєєвою З.Я. взяли участь у засіданні Регіонального круглого столу «Математика – це цікаво!», яке проходило в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Студенти ДФМРТ творчо поставилися до вибору тем, проявили винахідливість у пошуках інструментарію та методології для проведення досліджень. Аудиторія сприймала доповіді активно – виступаючим ставили запитання, на які було отримано вичерпні відповіді.

По завершенню заходу всі учасники отримали сертифікати.

15 травня 2019 року, з нагоди Всеукраїнського дня науки, викладачі та студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій відвідали Фестиваль науки та арт-проектів, який відбувся в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Цікаві фотозони «Успішний студент-спортсмен – це звучить гордо!», «Увійди в історію – залиш свій слід», «Наука в студентському житті», «Космос чекає» привернули увагу юнаків.

В рамках Фестивалю науки майбутні моряки взяли участь у багатьох різноманітних за формою і змістом заходах.

Участь у подібних заходах залучає молодь до наукових досліджень та сприяє піднесенню авторитету і престижу науки в українському суспільстві.

16 грудня 2020 року студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту ДУІТ (Бабенко Володимир, Сем`янін Олександр, Гавриленко Владислав, Чернов Даніїл) взяли участь у Регіональному панорамному онлайн-семінарі «Булінг, мобінг та хейзинг як соціально-психологічні явища сьогодення». Організатори заходу: Дунайський факультет морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій, Придунайська філія Приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна академія управління персоналом"», Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Захід проводився з метою привернення уваги громадськості до проблем булінгу, мобінгу та хейзингу як проявів насильcтва; формування навиків протистояння, відповідальної та безпечної поведінки; опрацювання механізму реагування та звернення, надання і отримання допомоги в ситуаціях булінгу, мобінгу та хейзингу; розвитку навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; популяризації ненасильницької моделі поведінки, співчутливого ставлення до жертв насилля. Із доповідями на онлайн-семінарі виступили студенти шести навчальних закладів Ізмаїльщини. Дякуємо студентам, їхнім науковим керівникам та співорганізаторам за хорошу підготовку та плідну роботу!

8 листопада 2018 року, студенти першого та третього курсу Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій взяли участь у Міжвузівській студентській науково-практичній конференції «Теорія та практика військово-морської психології», що відбулася у Придунайській філії Міжрегіональної Академії управління персоналом.

У конференції брали участь студенти Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Ізмаїльського інституту водного транспорту, Ізмаїльського військово-морського ліцею та представники військово-морських установ м. Ізмаїла, виступивши з практично-орієнтованими доповідями, вкрай необхідними для вирішення теоретичних та прикладних завдань військово-морської психології.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась т.в.о. декана ДФМРТ, кандидат історичних наук Дорошева О.О., наголосивши, що проведення конференцій такого формату сприяє зміцненню наукових та творчих зв'язків між цивільними та військовими психологами, представниками студентської наукової спільноти нашого міста.

Наукову доповідь на тему: «Підготовка до психологічної допомоги екіпажів суден в екстремальних ситуаціях» представив студент 3 курсу Смирнов Артем (спеціалізація «Судноводіння»), науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ДФМРТ Байрамова О.В. Актуальні питання доповіді викликали непідробну зацікавленість та глибокий емоційний відгук серед гостей та учасників конференції.

Студенти-першокурсники разом із представниками військово-морських установ м. Ізмаїла взяли участь у квесті «Військовий психолог: хто він?»

Отримані практичні рекомендації є вкрай необхідними для фахівців морських професій, діяльність яких пов'язана з постійним ризиком, необхідністю дотримання високого рівня самоорганізації, внутрішньої дисципліни та стабільного емоційного фону.

13 листопада 2019 року команда Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури і технологій взяла участь у КВК − заході, присвяченому Міжнародному Дню студентів (організатори − студентський актив Придунайської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом).

Програма турніру складалася з трьох традиційних конкурсних завдань: «Привітання», «Триатлон» і «Домашнє завдання». За звання веселих і кмітливих боролися 5 команд.

Тепло і привітно прийняли команду гостей Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій. Іскрометні жарти, цікава подача та артистизм дозволили глядачам насолодитися гумором і завзяттям молодих гравців КВК.

Виступ майбутніх моряків в усіх трьох конкурсах нікого не залишив байдужим, у тому числі й членів журі, які одноголосно віддали перемогу студентам Дунайського факультету морського та річкового транспорту.

Свято вдалося: глядачі отримали море позитиву і гарні емоції, учасники заходу − сміх і оплески залу, а переможці − призи.

Подібні заходи сприяють виявленню талановитих студентів, підвищенню творчої та соціальної активності студентської молоді та успішній взаємодії команд освітніх закладів.

Студентський актив Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій висловлює подяку організаторам святкової гри КВК, яку люблять люди будь-якого віку і в яку грають більше ніж 50 років!

16 грудня 2020 року студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій (Бабенко Володимир,Сем`янін Олександр, Гавриленко Владислав, Чернов Даніїл) взяли участь у Регіональному панорамному онлайн-семінарі «Булінг, мобінг та хейзинг як соціально-психологічні явища сьогодення». Організатори заходу: Дунайський факультет морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій, Придунайська філія Міжрегіональної Академії управління персоналом, Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Захід проводився з метою привернення уваги громадськості до проблем булінгу, мобінгу та хейзингу як проявів насильcтва; формування навиків протистояння, відповідальної та безпечної поведінки; опрацювання механізму реагування та звернення, надання і отримання допомоги в ситуаціях булінгу, мобінгу та хейзингу; розвитку навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; популяризації ненасильницької моделі поведінки, співчутливого ставлення до жертв насилля. Із доповідями на онлайн-семінарі виступили студенти шести навчальних закладів Ізмаїльщини. Дякуємо студентам, їхнім науковим керівникам та співорганізаторам за хорошу підготовку та плідну роботу!

22 жовтня 2021 року для студентів І курсу Дунайського інституту водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій відбувся онлайн-тренінг на тему "Протидія насильству та сексуальним домаганням". Провела його Думбрава Діна Олександрівна – здобувачка вищої освіти Придунайської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом. На тренінгу обговорювалися питання сексуальних домагань, насильства та його протидії. Також було озвучено ризики раннього статевого життя та безвідповідального ставлення до контрацепції.

Захід пройшов досить продуктивно. Слухачі ставили цікаві питання, на які отримували ґрунтовні відповіді, а також вільно висловлювали свою точку зору з певних питань.