Меморандуми з роботодавцями

З метою сприяння забезпечення здобувачів вищої освіти базами для проходження практик та подальшого працевлаштування випускників у контексті специфіки трудової діяльності фахівців водного транспорту Дунайський інститут водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій уклав меморандуми про співпрацю, в яких визначив відносини та напрями співробітництва, з товариством з обмеженою відповідальністю «Марлоу Навігейшн Україна», товариством з обмеженою відповідальністю «ДЖЕНКО САУС ГРУП», приватним підприємством «СІ ДАЙМОНД КРЮ КОМПАНІ», з державним підприємством «Ізмаїльський морський торговельний порт», Приватним акціонерним товариством «Українське Дунайське пароплавство», Приватним акціонерним товариством «Дунайсудноремонт», товариством з обмеженою відповідальністю «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс».

Меморандум про співпрацю з Ізмаїльським портом

Меморандум про співпрацю з Марлоу Навігейшен Україна

Меморандум про співпрацю з Сі Даймонд

Меморандум про співпрацю з ПаАТ "УДП"

Меморандум про співпрацю з Дунайсудноремонт

Меморандум про співпрацю з Дунайсудносервіс

Меморандум про співпрацю з Дженко Саус Груп

Договір про співробітництво з приватним акціонерним товариством «Українське Дунайське пароплавство»

Участь роботодавців в освітньому процесі – проведення лекцій, тренінгів та майстер-класів зі здобувачами вищої освіти

Роботодавці є безпосередніми активними учасниками освітнього процесу – проводять лекції, тренінги та майстер-класи зі здобувачами вищої освіти. Заступник директора з охорони праці та навколишнього середовища державного підприємства «Ізмаїльський морський торговельний порт» Дженков Степан Миронович залучався до викладання навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності, основи охорони праці та навколишнього середовища».

Базуючись на необхідності вдосконалення та поглиблення співпраці між закладом вищої освіти та роботодавцями на принципі партнерства, представники роботодавців беруть участь у вдосконаленні освітніх програм згідно з вимогами сучасного ринку праці – беруть участь у моніторингу освітніх програм, надають до них пропозиції та рецензії. Дунайський інститут водного транспорту активно залучає до аудиторних занять професіоналів-практиків та експертів галузі морського та річкового транспорту. Для проведення лекцій з дисципліни «Гідро- та пневмопривід» за освітньою програмою «Управління судновими технічними системами і комплексами» директоратом інституту було запрошено Ромашок Олександра Леонтійовича, начальника технічного відділу ПрАТ «Дунайсудоремонт».

В рамках місячника Дні кар’єри для здобувачів вищої освіти за спеціалізаціями «Управління судновими технічними системами і комплексами» та «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» було проведено тренінг «Лайфхаки для майбутніх суднових механіків та електромеханіків». Суперінтендант ПрАТ «УДП» Сіларін Володимир Ілліч розповів присутнім про особливості майбутньої професії, навів цікаві життєві приклади зі свого досвіду старшого механіка на суднах, дав практичні поради, які знадобляться в майбутньому. На захоплюючому заході здобувачами вищої освіти було опрацьовано та закріплено важливі для майбутніх моряків лайфхаки.

Для здобувачів вищої освіти за спеціалізаціями «Управління судновими технічними системами і комплексами», «Навігація та управління морським судном» та «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» 11 лютого 2022 року була проведена відкрита лекція на тему: «Енергетичні установки та рушії». Спікером виступив начальник технічної служби експлуатації ПРаТ «Українське Дунайське Пароплавство» Сенілов Ігор В’ячеславович. Свій виступ він розпочав з особистого досвіду роботи судновим механіком. Розповів Ігор В’ячеславович про роботу двигуна, нові види палива, інноваційні підходи в роботі на судні. Доповідач мотивував здобувачів вищої освіти на подальший саморозвиток, наголосив, що необхідно не обмежувати себе обсягом освітньої програми, а дізнаватися більше про роботу за своєю спеціальністю.

Для майбутніх суднових електромеханіків в.о. головного енергетика ТОВ «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» Роман Москалюк провів семінар-тренінг «Техніка безпеки для морських електромеханіків».

Семінар був присвячений огляду основних принципів безпеки на суднах та розгляду небезпек, що можуть виникнути у роботі електромеханіків. Зокрема, було розглянуто технічне обладнання на суднах, експлуатацію електричних систем, а також методи профілактики та управління надзвичайними ситуаціями.

Наприкінці семінару була проведена відкрита дискусія, під час якої учасники могли обговорити важливість безпеки на суднах та висловити свої думки щодо покращення стандартів безпеки в цій сфері.

Для здобувачів вищої освіти за спеціалізаціями «Навігація і управління морськими суднами», «Управління судновими технічними системами і комплексами», «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» 17 лютого 2022 року була організована та проведена тематична дискусія на тему: «Особливості технічного обслуговування флоту ПрАТ УДП». Спікером виступив головний інженер Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство» Олег Мудраченко. Гостеві були задані питання щодо його роботи, а саме: як відбувається технічне обслуговування, ремонт суден в УДП, а також діагностика їх стану. Олег Леонідович охоче відповів слухачам на усі питання та розповів про різні ситуації, при яких потребується ремонт, відповідальність за халатність, яка призводить до пошкодження судна. Також спікер наголосив, що важливим моментом є діагностика стану суден та що її регулярно необхідно проводити.

29 листопада 2022 року для здобувачів вищої освіти всіх спеціалізацій був організований та проведений професійний консалтинг на тему: «Технічне обслуговування флоту ПрАТ УДП: нові виклики та перспективи». Спікером виступив директор технічного департаменту Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство» Олег Мудраченко.

Олег Леонідович повідомив здобувачам про існуючі види ремонту суден та які саме виконуються в УДП, з документацією, яка регламентує правила ремонту судна, а саме з Положенням про ремонт суден на відомчих ремонтних базах та його змістом. Спікер детально описав поетапний ремонт судна в доці та акцентував увагу на необхідній документації, яка поетапно готується для ремонту, під час та після ремонту судна. Для прикладу доповідач навів судно перед ремонтом, яке знаходиться в доці, та стоїть на кільблоках.

В рамках марафону «Від кадета до офіцера - 2024» для здобувачів вищої освіти Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ був проведений морський інсайт «Технічне обслуговування флоту від професіоналів» з заступником директора технічного департаменту Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство» Олегом Мудраченко. Спікер заходу, який є досвідченим професіоналом у сфері технічного обслуговування, поділився зі слухачами своїми знаннями про технології, методи та найкращі практики в обслуговуванні суден. Захід був організований для здобувачів з метою ознайомлення з ключовими аспектами технічного обслуговування суден та вирішення актуальних проблем у цій сфері.

Для здобувачів вищої освіти 1 курсу спеціалізації «Навігація та управління морськими суднами» 21 лютого 2022 року була проведена лекція з дисципліни «Стандарти ММО». Тема лекції: «Міжнародній кодекс з охорони суден та портових засобів (Кодекс ОСПЗ). Юридичні межі Міжнародної конвенції з охорони суден та портових засобів». Заняття провів в.о. начальника відділу системи менеджменту якості та стандартизації служби безпеки судноплавства Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство» Олег Вельчев. Лектор у своєму виступі розкрив зміст Міжнародного кодексу з охорони суден та портових засобів, розповів про мету та правила укладання декларації з охорони. Також, були окреслені юридичні межі повноважень і обов’язків персоналу судна та вимоги до Журналу безперервної реєстрації історії судна і його змісту. Лекція Олега Івановича пройшла інформативно та продуктивно: здобувачі ознайомились з корисною інформацією, яка обов’язково їм знадобиться у їх майбутній професійний діяльності.

17 лютого 2023 року для здобувачів вищої освіти спеціальності «Морський та внутрішній водний транспорт» була проведена відкрита лекція з дисципліни «Стандарти ММО». Тема лекції: «Міжнародний кодекс з охорони суден та портових засобів (Кодекс ОСПЗ)». Спікером заходу виступив заступник начальника з роботи з неурядовими міжнародними організаціями та виконання кодексу ОСПЗ служби безпеки судноплавства Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» Олег Вельчев. У ході лекції Олег Іванович ознайомив здобувачів з Міжнародним кодексом з охорони суден та портових засобів, окреслив юридичні межі повноважень та обов’язків персоналу судна, який має обов’язки з охорони, та іншого суднового персоналу. Також доповідач охарактеризував зміст Журналу безперервної реєстрації історії судна та вимоги до його ведення.

На лекції здобувачі ознайомилися з корисною та важливою інформацією, яка їм необхідна у їх майбутній професійній діяльності. Зауважимо, що Олег Іванович є членом робочої групи освітньої програми «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики», він бере активну участь у розробці та моніторингу проєктів ОПП, дає на них свої рецензії.

Для здобувачів вищої освіти за спеціалізаціями «Навігація і управління морськими суднами», «Управління судновими технічними системами і комплексами», «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» 25 лютого 2022 року відбувся вебінар «Особливості забруднення біосферних ресурсів». Провела бесіду провідний інженер (керівник) сектору екологічної безпеки служби безпеки судноплавства Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство» Тетяна Кукланова. Доповідачка нагадала здобувачам зміст МАРПОЛ та розповіла про особливості роботи і обов’язки сектору екологічної безпеки. Також Тетяна Євгенівна ознайомила присутніх зі списком документації, яка неодмінно має бути на судні, та правилами її заповнення. Вебінар виявився дуже корисним для здобувачів, оскільки інформацію, яку представила спікер, повинен знати кожен мореплавець.

22 листопада 2022 року у Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ для здобувачів вищої освіти була організована та проведена екологічна онлайн-галерея на тему: «Море і ріка: екологічні аспекти».

Спікером на заході виступила Кукланова Тетяна Євгеніївна. Доповідачка має великий досвід роботи на посаді провідного інженера (керівника) сектору екологічної безпеки служби безпеки судноплавства Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське Пароплавство». Тетяна Євгеніївна розкрила здобувачам зміст конвенції МАРПОЛ 73/75, ознайомила їх зі списком документації, яка неодмінно має бути на судні, та правилами її заповнення.

На заході було продемонстровано екотрейлер, присвячений екологічним проблемам морів та океанів, та екологічні мотиваційні постери, розроблені здобувачами вищої освіти.

Наприкінці спікер наголосила на важливості збереження екології морів та річок, а також надала відповідні рекомендації здобувачам вищої освіти, якими вони мають керуватися під час роботи на судні.

Адміністрацією Ренійської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» для здобувачів вищої освіти Дунайського інституту водного транспорту було проведено тренувальний інструктаж з ліквідації умовної пожежі. Мета проведення тренувань - дії учасників тренування при виникненні пожежі. У ході комплексних навчань відпрацьовувалися питання оповіщення, підготовки і проведення евакуації постраждалих, організації пунктів першочергового життєзабезпечення, злагодженої роботи всіх служб.

Для здобувачів вищої освіти всіх спеціалізацій була проведена відкрита лекція з дисципліни «Теорія і будова судна й основи суднової енергетики» на тему: «Типи суден. Характеристики типів суден».

Привітала присутніх директор Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ, доктор технічних наук, професор Дакі Олена Анатоліївна, яка наголосила на важливості участі професіоналів-практиків в освітньому процесі та нагадала про необхідність долучення присутніх до моніторингу проєктів освітньо-професійних програм ДІВТ на 2023-2024 н.р., що розміщено на сайті інституту.

Запрошеним спікером був начальник технiчного вiддiлу КССРЗ Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» Юрій Вікторович Бутенко. Він розповів здобувачам, які бувають судна за призначенням, окреслив основні морехідні та експлуатаційні якості суден. У своєму виступі гість-практик наголосив на тому, наскільки важливо для майбутнього моряка знати та дотримуватися правил СОЛАС-74 та МАРПОЛ 73/78.

Участь роботодавців у науковій діяльності інституту

Постійними учасниками Регіональної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Морські дослідження Дунайського регіону: молодь, наука, інновації», фундатором якої став Дунайський інститут водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій, є директор державного підприємства «Ізмаїльський морський торговельний порт» Єрохін Андрій Юрійович (член робочої групи освітньо-професійної програми «Навігація і управління морськими суднами»),

начальник філії у м.Ізмаїл товариства з обмеженою відповідальністю «Марлоу Навігейшн Україна» Тодорова Наталія Степанівна (член робочої групи освітньо-професійної програми Навігація і управління морськими суднами),

заступник начальника служби технічної експлуатації флоту Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» Сенілов Ігор В’ячеславович (член робочої групи освітньо-професійної програми «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики») та виконавчий директор товариства з обмеженою відповідальністю «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» Чимбер Станіслав Сергійович (член робочої групи освітньо-професійної програми «Управління судновими технічними системами і комплексами»).

Сприяння роботодавців у проходженні здобувачами вищої освіти практики та працевлаштування

Дунайський інститут водного транспорту при посередництві підприємств-роботодавців створює для своїх здобувачів вищої освіти всі можливості для проходження різних видів практики – технологічної, навчально-плавальної, виробничо-плавальної. Ті здобувачі вищої освіти, які успішно пройшли практичну підготовку, в подальшому працевлаштовуються на підприємства та в крюїнгові компанії.

Дунайський інститут водного транспорту проводить регулярні зустрічі практичного направлення з керівниками та представниками підприємств з метою успішного проходження практики та працевлаштування здобувачів вищої освіти. Так, здобувачі вищої освіти були учасниками зустрічей з директором товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖЕНКО САУС ГРУП» Бойко Сергієм Сергійовичем,

заступником начальника служби технічної експлуатації флоту Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» Сеніловим Ігорем В̛ячеславовичем, начальником філії товариства з обмеженою відповідальністю «Марлоу Навігейшн Україна» Тодоровою Наталією Степанівною (онлайн і офлайн),

Таким чином, шляхом послідовного здійснення інформаційної, консультативної та інших видів підтримок Дунайський інститут водного транспорту разом із роботодавцями всебічно сприяє реалізації прав здобувачів вищої освіти та скорішій адаптації випускників закладу вищої освіти на сучасному ринку праці.

Пропозиції щодо працевлаштування

ДО УВАГИ КУРСАНТІВ!

КАДЕТСЬКА ПРОГРАМА

  • Палубний кадет

  • Машинний кадет

  • Кадет-електрик

  • Реф. Кадет

Судна: Контейнеровози;

Тривалість договору: 4-9 місяців;

Райони плавання: Середземне море; Індійський океан;

Екіпажі суден: Змішані, російськомовні;

Заробітна плата: 350-975 $;

Дати проведення співбесід: 15.02.22-15.04.22;

Дата посадки на судно: 07.03.22-15.06.22;

Кількість місць: 30 на кожну позицію.

Контактна інформація:

Genco South Group

Одеса, Мала Арнаутська 17

+380487374548

+380635983545

[email protected]

www.genco-south.com