Місячник академічної доброчесності у ДІВТ ДУІТ: інновації, досягнення, результати
01.11.2024Вебінар «Насиллю — НІ»
26.11.2024У Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ традиційно пройшов масштабний щорічний місячник «Кібербезпеки та боротьби з кібертероризмом», організаторами якого є голова Ради з якості вищої освіти ДІВТ ДУІТ, к.ф.н., доцент Олена Байрамова; к.п.н., доцент кафеди ПМІТД Наталія Урум; старший викладач кафедри ПМ ІТД Зоя Дорофєєва. Цикл запропонованих організаторами заходів є важливою платформою для формування у здобувачів вищої освіти критичного мислення, цифрової грамотності та навичок протидії сучасним інформаційним загрозам. До заходів були долучені здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники, співробітники інституту, представники служб безпеки та надзвичайних ситуацій.
Метою заходів є підвищення рівня обізнаності здобувачів у сфері кібербезпеки, формування стійких навичок захисту особистої інформації, розвиток критичного підходу до інформаційних ризиків, підготовка майбутніх фахівців морського та внутрішнього водного транспорту до викликів цифрового світу, діагностика та оцінка наявних цифрових компетентностей. На старті місячника було проведено діагностику компетентнісного профілю здобувачів першого курсу. Використовуючи цифрову освітню платформу МОН України (https://game.shotam.info/pravyla-kiberbezpeky/), організатори змогли оцінити початковий рівень знань здобувачів, виявити прогалини в розумінні кібербезпеки, сприяти подальшому формуванню індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів. Протягом місячника було реалізовано широкий спектр освітніх активностей: оглядова лекція «Концептуалізація понять кібербезпека та кібертероризм», круглий стіл «Правові та організаційні механізми забезпечення кібербезпеки», семінар «Морське піратство і тероризм у міжнародному масштабі», практичний workshop «Безпека в соціальних мережах: поглиблене вивчення налаштувань приватності», практикуми «Реагування на кіберінциденти», «Сучасні технології захисту інформаційних систем».
Попередженню від наслідків можливих кіберзагроз у приватному та професійному житті сприяли також профілактичні заходи: інформаційно-роз’яснювальні бесіди про неприйнятність тероризму, інструктажі з дій у надзвичайних ситуаціях, роз’яснювальна робота спільно з фахівцями ДСНС.
Важливим елементом місячника стало щорічне опитування, організоване Радою з якості вищої освіти ДІВТ ДУІТ, метою якого є виявлення рівня інформованості здобувачів щодо запобігання та протидії тероризму. Результати будуть опубліковані на офіційному сайті інституту. Додатково було розроблено та розміщено тематичний контент на інформаційних стендах, пам’ятки про дії у разі виникнення кіберзагроз в месенджері академічних груп Discord.
Головним меседжем всіх проведених заходів: «Знання, обережність та свідомість – найкращий захист від сучасних інформаційних загроз!»
#КібербезпекаДІВТ #БезпечнийІнтернет #ПротидіяТероризму #ЦифроваГрамотність
Запрошуємо у наступному році всіх охочих долучатися до нашої освітньої місії та бути активними учасниками формування безпечного цифрового середовища!