Участь НПП ДІВТ у форумі «Навички майбутнього. Україна»

Екскурсія на судно «Новий Донбас»
11.10.2023
Відкрита лекція з «Теоретичних основ електротехніки»
16.10.2023
Екскурсія на судно «Новий Донбас»
11.10.2023
Відкрита лекція з «Теоретичних основ електротехніки»
16.10.2023

Участь НПП ДІВТ у форумі «Навички майбутнього. Україна»

12-13 жовтня 2023 року науково-педагогічні працівники Дунайського інституту водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій взяли участь у форумі «Навички майбутнього. Україна», який проводився на базі НУ «Запорізька політехніка». Форум проводився за підтримки Національного агентства кваліфікацій під егідою Європейського року навичок.

Науковий захід присвятили спiвпраці освiти та ринку працi в сучасних умовах. Захід сприяє формуванню знань та компетентностей щодо методологічних підходів розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів; процедур створення і акредитації кваліфікаційних центрів; розробки освітніх програм з урахуванням тенденцій розвитку ринку праці, зокрема, в контексті затребуваних умінь та навичок; співпраці закладів вищої освіти з роботодавцями.

Тематика виступів форуму зумовлена викликами, які стоять перед українською державою, ринком праці і національною системою освіти і науки. Відтак, актуальними проблемами сьогодення є: сучасні світові тренди, такі як інклюзивність, навчання протягом життя, дистанційна робота, а також глибокі економічні зміни та соціальні процеси, стрімкий розвиток науки та технологій, використання штучного інтелекту позначаються на трансформації ринку праці та, відповідно, потребах і вимогах щодо освіти і навичок фахівців. Додаткові виклики для України обумовлюються глобалізаційними процесами, воєнними діями, а також внутрішньою та зовнішньою міграцією українців.

Науково-педагогічні працівники кафедри соціально-гуманітарних дисциплін  обговорили актуальність науково-методичних семінарів у 2023-2024 н.р. в межах реалізації загальної теми «Інноваційні технології в освітньому процесі як засіб формування soft skills у професійній підготовці майбутніх фахівців морської галузі», оскільки цей напрям є важливим інструментом для адаптації освіти та навчання до змін у сучасному світі, сприяє підвищенню конкурентоспроможності фахівців. Розвиток системи навчання та підвищення кваліфікації, орієнтовані на тренди ринку праці, є проявом соціальної відповідальності і закладів освіти і ринку праці перед суспільством в цілому.

Науково-педагогічні працівники кафедри соціально-гуманітарних дисциплін  ДІВТ ДУІТ висловлюють вдячність за ефективну комунікацію на форумі «Навички майбутнього. Україна». Зусилля організаторів, мегакрутих спікерів та ключових стейкголдерів, спрямовані на організацію та проведення цього заходу сприяли його успішності та позитивному враженню в усіх учасників.

 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *