Онлайн-засідання науково-практичного круглого столу «Сучасні проблеми безпеки судноплавства та охорони навколишнього середовища»

Відкрите практичне заняття з «Англійської мови»
25.10.2023
Місячник «Академічної доброчесності»
27.10.2023
Відкрите практичне заняття з «Англійської мови»
25.10.2023
Місячник «Академічної доброчесності»
27.10.2023

Онлайн-засідання науково-практичного круглого столу «Сучасні проблеми безпеки судноплавства та охорони навколишнього середовища»

26 жовтня 2023 р. відбулося онлайн-засідання науково-практичного круглого столу для здобувачів вищої освіти «Сучасні проблеми безпеки судноплавства та охорони навколишнього середовища», який традиційно проводиться восени Дунайським інститутом водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій.

Робота заходу була спланована за двома секціями:

  • 1 секція - Формування соціокультурної компетентності майбутнього  фахівця водного транспорту;

  • 2 секція - Забезпечення безпечної експлуатації суден і запобігання забрудненню водного середовища.

У вступному слові директор ДІВТ ДУІТ, доктор технічних наук, професор Олена Дакі подякувала учасникам за виявлену зацікавленість до заходу та підкреслила актуальність проблеми забезпечення безпечного судноплавства, яке  завжди було і буде в пріоритеті на морському транспорті, адже від її успішного вирішення залежить охорона життя та здоров'я членів екіпажів, збереження самих транспортних засобів і вантажів.

Керівники секцій кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри природничо-математичних дисциплін ДІВТ ДУІТ Тетяна Войченко і старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ДІВТ ДУІТ Наталія Строєнко висловились у підтримку формату круглого столу як сучасної форми соціального обговорення, яка надає учасникам можливість висловити свою точку зору на проблеми екологічності і безпеки судноплавства, а надалі сформулювати власну або загальну думку.

Тематика презентацій 1 секції охоплювала питання формування моральних і етичних принципів у майбутніх фахівців морської галузі, впровадження цифрових технологій і використання сучасних матеріалів в суднобудуванні, моделювання інформаційної безпеки морських водних шляхів.

Було розкрито актуальні питання пошуку застосування енергозберігаючих технологій та зменшення викидів котельних установок та впливу людського фактору на причини аварій в море.

У 2 секції інформативні презентації були представлені гуртківцями проблемної групи «Сучасні проблеми безпеки судноплавства». В ході спілкування піднімались питання щодо шляхів забруднення навколишнього середовища водним транспортом та які основні заходи застосовують морські судна щодо запобігання забрудненню водного простору.

Окремі теми доповідей стосувалися заходів безпеки, які запроваджуються судновласниками для подолання небезпечного впливу на людину шкідливих  і небезпечних виробничих факторів. Здобувачі представили матеріали щодо міжнародних нормативних документів, які регулюють забезпечення протипожежної безпеки на морському транспорті і як розподіляється відповідальність за пожежну безпеку при знаходженні судна в рейсі.

Підводячи підсумки онлайн засідання науково-практичного круглого столу для здобувачів вищої освіти, можна стверджувати, що такі заходи є найбільш яскравими сторінками наукового життя Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ – це можливість послухати доповіді, самому розповісти про свої дослідження зацікавленій аудиторії. Для тих, хто тільки розпочинає свій творчий шлях, це перші враження від залучення до наукового спілкування. Важлива риса майбутнього фахівця – прагнення до пізнання нового, до примноження знань, невтомність наукового пошуку.

Координаційна група висловлює подяку доповідачам за цікаві презентації, науковим керівникам за актуальні підібрані теми і підготовку здобувачів. Сподіваємось, що науково-практичний круглий стіл був для учасників важливим джерелом інформації.

Кожен учасник отримав сертифікат про участь у роботі науково-практичного круглого столу та додаткові бали до рейтингу здобувачів вищої освіти Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ.

Детальніше можна дізнатися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=4qK1W8uGZmo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *