Онлайн-курс “Базова психологічна допомога в умовах війни”
18.11.2022
Онлайн-курс «Інформаційна гігієна під час війни»
21.11.2022
Онлайн-курс “Базова психологічна допомога в умовах війни”
18.11.2022
Онлайн-курс «Інформаційна гігієна під час війни»
21.11.2022

Тиждень філософії у ДІВТ

Міжнародний день філософії проводиться за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference) з 2002 року у третій четвер листопада. Сенс святкування Міжнародного Дня філософа полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціокультурних перетворень, які відбуваються зараз; долучити людей до філософської спадщини; відкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей та стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.

Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в здивуванні. І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть. Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посили і будувати власні висновки. Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення.

В 2022 році Міжнародний день філософії припадає на 17 листопада. Напередодні професійного свята здобувачі освіти ДІВТ ДУІТ в рамках вивчення освітніх компонентів «Філософія», «Логіка та критичне мислення», «Soft skills для моряків» опанували актуальні навички від кращих викладачів на освітній платформі громадянської освіти ВУМ online (курси «Сталий розвиток: нова філософія мислення», «Школа ефективного мислення», «Креативне мислення», «Вступ до критичного мислення»), на платформі Prometheus (курси «Дезінформація: види, інструменти та способи захисту», «Здорове спілкування», «Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх»), на платформі студії онлайн-освіти Educational Era (курс «Фактчек: довіряй-перевіряй») та отримали відповідні сертифікати після успішного проходження курсів. Практичну реалізацію отриманих знань запропонував перевірити здобувач 1 курсу спеціалізації «Навігація і управління морськими суднами» Олександр Музичук, який презентував інтерактивну гру: «Правда чи фейк?».

На початку тижня філософії до уваги здобувачів було запропоновано анкету-роздум з афоризмами великих філософів. Під час анкетування необхідно було осмислити кожну з цитат та обрати, який із запропонованих афоризмів суголосний з власною позицією.

Протягом тижня філософії здобувачі здійснювали практичний аналіз інформації, наявної в ЗМІ, інтернет-блогах, на предмет їх логічної коректності, достовірності і відсутності маніпуляцій та фейків, а також багато різних інших завдань, вправ і головоломок. Весь тиждень кожен учасник освітнього процесу ДІВТ ДУІТ «філософствував про філософію», висловлювал свої найсміливіші думки про те, як поліпшити життя в сучасному світі, на яких проблемах потрібно зосередитися, в якому напрямі рухатися. В День філософії кожен дозволив собі багато міркувати, якщо не над глобальними проблемами майбутнього, то хоча б над сенсом життя, шукати власну точку опори!

Comments are closed.