З 2021 року в Дунайському інституті водного транспорту діє проблемна група «Історія розвитку водного транспорту України». У перший рік керівником групи була к.і.н., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Майданевич Сніжана Борисівна. Із 2023 року групу очолює старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Андрончик Юлія Миколаївна, яка продовжує традиції дослідження історії водного транспорту та розширює її наукові напрями.
Мета групи: дослідження історичних аспектів становлення та розвитку водного транспорту України, його впливу на економічний, культурний і соціальний розвиток країни.
Основні завдання групи:
Напрямки діяльності:
Цільова аудиторія: здобувачі, які цікавляться історією транспорту, культури та економіки регіону та України, а також всі, хто бажає долучитися до вивчення історичної спадщини.
Чому варто долучитися?
Засідання проблемної групи відбуваються щомісяця відповідно до затвердженого плану роботи. На засіданнях здобувачі обговорюють актуальні питання водного транспорту України від найдавніших часів до сьогодення, вчяться вести дискусії, аргументовано доводити достовірність власної точки зору, працювати в команді. Крім того, учасники проблемної групи розвивають комунікативні навички, аналітичні здібності, займаються науково-дослідною роботою, обмінюються досвідом участі у суспільних наукових заходах.
Гуртківці приймають активну участь в науковому житті інституту. Вони є учасниками різноманітних наукових заходів (конференції різного спрямування, засідання круглих столів, проблемні семінари, вебінари тощо), які проводяться як в навчальному закладі, так і поза його межами. У 2024 р. здобувачі Владислав БОЙЧЕНКО (3 курс ОПП «НУМС»), Віктор МАРАРІ (2 курс ОПП «НУМС»), Михайло КОВАЛЬОВ (3 курс ОПП «ЕСЕОЗА») прийняли участь у засіданні круглого столу «Сучасні проблеми безпеки судноплавства та охорони навколишнього середовища», який проходив у Дунайському інституті водного транспорту 24 жовтня 2024 р. Здобувач Павєл ЛАХМАНЮК (1 курс ОПП «ЕСЕОЗА») став учасником регіональної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Морські дослідження Дунайського регіону: молодь, наука, інновації ‒ 2024», яка відбулася на базі ДІВТ ДУІТ 21 березня 2024 р., з публікацією тез доповідей. В квітні 2024 р. Володимир ЧУЖУК (1 курс ОПП «НУМС») та Сергій СЕВЕРЮК (1 курс ОПП «ЕСЕОЗА») взяли участь у другому етапі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, молодих вчених та викладачів Державного університету інфраструктури та технологій «Виклики та перспективи розвитку транспортної інфраструктури України». За результатами проведеної конференції одноголосним рішенням науково-педагогічного колективу Сергій СЕВЕРЮК зі своєю презентацією на тему «Суднобудування Київської Русі як початок становлення українського флоту» посів ІІ місце серед доповідачів за рівнем підготовки. В травні 2024 р. Сергій СЕВЕРЮК презентував свої наукові доробки за темою «Історія флоту Київської Русі» на IX Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Пріоритетні напрями європейського наукового простору: пошук студента», організованої Ізмаїльським державним гуманітарним університетом з нагоди Всеукраїнського дня науки, де в секції «Фізична культура і спорт – важливі орієнтири здоров’я збереження молоді» посів ІІ місце за результатами студентського голосування. Здобувач 2 курсу ОПП «НУМС» Віктор МАРАРІ став учасником Х Всеукраїнської студентської конференції «Науковий пошук студентів ХХІ ст.: актуальні питання гуманітарних і соціально-економічних наук», яка проходила 15 листопада 2024 р. в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, і представив власні розробки на тему «Важливість міжнародної конвенції про запобігання забрудненню з суден як екологічний захист морського середовища».
ЗАПРОШУЄМО ЗДОБУВАЧІВ І ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ДОЄДНАТИСЯ ДО НАШОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ ТА ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ ДУНАЮ ТА УКРАЇНИ!






















