Участь студентів ДФМРТ у Чемпіонаті м. Ізмаїла з шашок
13.11.2018
День захисту прав людини на ДФМРТ
10.12.2018
Участь студентів ДФМРТ у Чемпіонаті м. Ізмаїла з шашок
13.11.2018
День захисту прав людини на ДФМРТ
10.12.2018

Тиждень філософії на ДФМРТ

Міжнародний день філософії проводиться у третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference) та закріплений резолюцією 33-ї сесії ЮНЕСКО.

Відповідно до плану роботи ДФМРТ ДУІТ, протягом тижня філософії у навчальному закладі з метою розширення світогляду, підвищення психологічної культури, розуміння внутрішнього світу людини, активізації пізнавальної активності студентів, пропаганди навичок конструктивного спілкування з 19 по 23 листопада 2018 року було проведено низку заходів.

Протягом тижня філософії було реалізовано різні формати навчально-виховної діяльності: анкетування «Життя у мультикультурному суспільстві: повага, діалог, взаємодія», проведення соцопитування серед студентів факультету та формування рейтингу «Топ-20 фільмів, що змінили мої погляди на життя», конкурс есе "Філософія: слово від слова, слово в слові, слово до слова – міркування про світ". Переможцями конкурсу есе були визначені Проценко Олексій, студент 3 курсу ДФМРТ (спеціалізація «Навігація та управління суднами») та Некрасов Елон, студент 3 курсу ДФМРТ (спеціалізація «Управління судновими енергетичними системами та комплексами»). Інтерес та активну дискусію викликав перегляд фільму «Платон та сучасність» у рамках філософського кіноклубу.

Підсумком тижня стало проведення філософського сторітеллінгу. Студенти третього курсу намагалися знайти відповіді на поставлені запитання: Як не турбуватися постійно про майбутнє? Що допомагає усвідомлювати себе «тут і зараз»? Чому мені так важливо, що думають і як ставляться до мене інші? Що таке гармонія та як її досягти? Як знайти свій життєвий шлях? Ці питання хвилюють кожного з нас сьогодні, ці питання довгі віки ставили собі філософи, знаходячи відповіді, підходи та вправи, які змінюють життя людини на краще, допомагаючи бути щасливим і гармонійним, залишатися самим собою у важких обставинах, знаходити свій шлях. Під керівництвом доцента кафедри соціально-гуманітарних наук, кандидата філософських наук Байрамової Олени Вікторівни майбутні офіцери аналізували потреби та проблеми сучасної особистості, долучалися до філософських роздумів на життєві теми.

Багато мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується з природного устремління людських істот цікавитися собою та світом, у якому вони живуть. Як рефлексія і любов до мудрості, філософія вчить нас думати про думку, досліджувати фундаментальні істини, будувати власну систему поглядів на світ.

 
 

Comments are closed.