Робота проблемної групи «Математична студія»
20.10.2023
Проблемна група «Історія розвитку водного транспорту України»
24.10.2023
Робота проблемної групи «Математична студія»
20.10.2023
Проблемна група «Історія розвитку водного транспорту України»
24.10.2023

Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якості освіти

19 жовтня 2023 року здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ взяли участь у науково-практичному семінарі «Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якості освіти», що проводив Хмельницький інститут ПрАТ «МАУП».

Програма круглого столу була присвячена обговоренню питань ставлення українських здобувачів і наукової спільноти до дотримання академічної доброчесності, виявлення типових прикладів недоброчесної поведінки в українських ЗВО. Активну дискусію серед присутніх викликала доповідь здобувачки 3 курсу, майбутнього судноводія, Лєди Кальчик (науковий керівник в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філософських наук, доцент Олена Байрамова), присвячену питанню аутсорсингу завдань у системі освіти, яка є серйозною проблемою у контексті дотримання академічної доброчесності у закладах вищої освіти.

Багато цікавих думок було висловлено учасниками з приводу аналізу переваг та недоліків національних та міжнародних нормативно-правових засад реалізації академічної доброчесності в освітньому середовищі, значення наукової етики в розвитку успішної кар’єри сучасних фахівців, способи захисту прав інтелектуальної власності під час порушення їх шляхом вчинення плагіату, ставлення українських здобувачів вищої освіти та академічної спільноти до цінностей академічної доброчесності та відкритих наукових практик.

У науковому заході взяли участь директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр, провідні науковці, здобувачі Подільського державного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Хмельницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації», Київського університету імені Бориса Грінченка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та ін.. Захід пройшов у теплій атмосфері, кожен із присутніх зміг знайти відповіді на актуальні питання щодо поширення академічної доброчесності серед здобувачів освіти. Щиро вдячні організаторам та всім учасникам заходу за можливість налагодження змістовної співпраці між учасниками освітнього процесу з різних куточків України та занурення у ресурсну атмосферу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *