Міжнародний день академічної доброчесності
21.10.2022Онлайн-збори з питань підготовки до практики для першокурсників
24.10.2022У жовтні в Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ відбувся місячник академічної доброчесності. Місячник пройшов під гаслом «Академічна доброчесність – запорука якості вищої освіти».
Академічна доброчесність – це, насамперед, чесність та відповідальність, розуміння всього освітнього процесу і повага до всіх, хто створює інтелектуальне, креативне та комфортне освітнє середовище.
В рамках місячника академічної доброчесності в Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ було проведено та організовано низку заходів.
4 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники ДІВТ ДУІТ взяли участь у форумі академічної доброчесності від Unicheck та Національного агентства із забезпечення якості освіти. Захід був корисним, слухачі дізналися більше про розвиток академічної доброчесності в Україні. За результатами форуму учасники отримали сертифікати.
Протягом жовтня в ДІВТ пройшов Марафон підписання декларацій про дотримання академічної доброчесності. У марафоні взяли участь науково-педагогічні працівники, співробітники та здобувачі вищої освіти інституту. Всі учасники ознайомились з вимогами щодо дотримання академічної доброчесності, видами її порушень, заходами інституту щодо її упередження та рівнем особистої відповідальності, засвідчили свою обізнаність підписанням декларацій.
19 жовтня науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти ДІВТ ДУІТ долучились до низки англомовних онлайн-заходів, організованих ICAI - How Everyone Can Contribute to Academic Integrity; Escape Room Demonstration; Irene and Thomas LIVE - An Academic Integrity Conversation; How Everyone Can Contribute to Academic Integrity.
21 жовтня, до Міжнародного дня академічної доброчесності головою Ради з якості вищої освіти ДІВТ ДУІТ, кандидат філософських наук, доцентом Оленою Байрамовою було проведено тренінг для науково-педагогічних працівників ДІВТ «Академічна доброчесність - ключовий принцип роботи в академічній спільноті», під час якого було проаналізовано «Рекомендації для експертів із розгляду внутрішньої політики і процедур забезпечення академічної доброчесності та зовнішньої оцінки їх якості» (над рекомендаціями працювала команда проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ), що реалізуються Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні (Відділу преси, освіти та культури), Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти).
Вивчення питання академічної доброчесності в системі університетської світової освіти – це складний шлях, яким трапляються чимало запитань. Але варто пам’ятати, що нехтування академічною доброчесністю впливає на економічну ситуацію в країні, адже якщо не звертати уваги на систематичні порушення в освітньому процесі, хабарництво та корупцію, плагіат, відсутність покарання за порушення норм академічної доброчесності, то у майбутньому в країні на робочих місцях працюватимуть спеціалісти, які не орієнтуються у галузі взагалі. Розпочинаймо наш шлях до академічної доброчесності із прагненням бути чесним із самим собою!