Менторський воркшоп «Навігація кар’єрними шляхами»
28.02.2024
Онлайн-вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»
07.03.2024
Менторський воркшоп «Навігація кар’єрними шляхами»
28.02.2024
Онлайн-вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»
07.03.2024

Місячник «Управління судновими технічними системами і комплексами»

Згідно плану роботи Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ систематично проводяться тематичні місячники та тижні.

У лютому 2024 року було заплановано місячник «Управління судновими технічними системами і комплексами», протягом якого для майбутніх суднових механіків були проведені різні тематичні заходи.

13 лютого 2024 року кандидатом технічних наук, доцентом кафедри судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті Володимиром Чередником було проведено відкрите заняття з дисципліни «Тренажерна підготовка» для здобувачів 4-го курсу. Тема заняття: «Система управління головним двигуном». Під час лабораторної роботи здобувачі обговорили різновиди тренажерів, які має наш навчальний заклад, можливості та області використання цього обладнання. Кожен здобувач мав можливість дистанційно покерувати судновою енергетичною установкою та відчути себе головним механіком.

28 лютого 2024 року старшим викладачем кафедри судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті Оксаною Рященко було проведене відкрите заняття (лабораторна робота) з освітнього компоненту «Технічне обслуговування та ремонт суднових технічних засобів» на тему: «Основи технічного обслуговування суднових технічних засобів. Програмне забезпечення контролю напрацювання і відмов суднових механізмів» для здобувачів вищої освіти 4 курсу.

Метою роботи було вивчення основних задач технічного обслуговування та експлуатації суднових технічних засобів та навчитися приймати правильне рішення для відновлення режиму роботи СТЗ у разі виникнення несправностей.

Під час виконання завдань лабораторної роботи здобувачі продемонстрували найвідоміші комп’ютеризовані системи технічного обслуговування. Фірми «MAN», «Wartsila», «Caterpillar-MAK» та інші для доповнення до власних систем діагностування рекомендують і програми керування технічним обслуговуванням своїх двигунів інформаційну систему «AMOS-D» (Норвегія).

Вивчивши системи технічного обслуговування, у тому числі програму «AMOS EXPRESS», здобувачі вищої освіти демонстрували вміння і навички заповнення файлів програми: за обліком напрацювання механізмів (Main Engine Running Hours, Auxiliary Engine Working Hours); за обліком випадків несправностей, відмов (Defect Damage Report); план технічного обслуговування на місяць (Monthly Maintenace Plannig); рапорт на технічне обслуговування за попередній місяць (Maintenance Report).

Також, залюбки ділилися власним досвідом заповнення звітних аркушів (Сheck list) щодо безпечного обслуговування механізмів під час підготовки до роботи, під час контролю за станом і роботоспроможністю аварійних механізмів, щодо безпечного проведення бункерувальних операцій.

Варто виділити активність та відповідальність здобувачів, які сумлінно підготувалися до заняття та склали презентаційні звіти з доповідями, демонстраціями реальних програм і документів, спираючись на власний досвід, оскільки вже успішно працюють за фахом, одночасно здобуваючи вищу освіту на індивідуальній формі навчання, це: Блаженко Максим, Гуцулюк Володимир, Ємець Петро, Парфіров Руслан, Плотников Вячеслав, Терзіогло Денис.

Бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та в професійній діяльності!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *