Вебінар «Алкоголь та наркотичні речовини: негативний вплив та незворотні наслідки»
14.11.2023
Інформаційний пазл “Насильству – НІ!”
21.11.2023
Вебінар «Алкоголь та наркотичні речовини: негативний вплив та незворотні наслідки»
14.11.2023
Інформаційний пазл “Насильству – НІ!”
21.11.2023

Проведення різноспрямованих предметних тижнів у Дунайському інституті водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій завжди сприяє обміну кращими педагогічними практиками, поглибленню знань здобувачів вищої освіти з одного чи кількох суміжних освітніх компонентів, всебічному розвитку гармонійної особистості здобувачів. Так, з 13 по 17 листопада 2023 року пройшов Тиждень філософії, присвячений Всесвітньому дню філософії (World Philosophy Day) - щорічному святу, започаткованому з ініціативи ЮНЕСКО ще у 2002 році, яке проводиться щороку у третій четвер листопада. З метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією у 2023 році Тиждень філософії було присвячено філософському аналізу проблем міжнародного тероризму.

Так, здобувачі вищої освіти 2 та 3 року навчання взяли участь у підготовці та проведенні семінару «Філософія тероризму», метою проведення якого було створення просвітницького майданчику для обговорення найбільш вагомих глобальних проблем та викликів людства, пов’язаних з загостренням рівня терористичної небезпеки у світі та війною. Актуальні питання та спроби аналізу загроз міжнародному миру та безпеці людства спонукали до традиційної інтелектуальної комунікації, обміну ідеями, пошуку нових сенсів та вкотре відкривали нові простори для філософської думки і слова.

Впродовж тижня здобувачі освіти пройшли навчання з отриманням сертифікату на освітніх платформах ВУМ online, EdEra та Prometheus на курсах «Фактчек: довіряй-перевіряй», «Дезінформація: види, інструменти та способи захисту» та навчилися відрізняти недостовірну інформацію від правди у новинах, дописах на Facebook, відео на YouTube.

16 листопада 2023 р. в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ДІВТ ДУІТ, кандидат філософських наук, доцент Олена Байрамова прийняла участь у Х Філософському форумі «Філософія: філія до мудрості єднає світ і Україну», який об’єднав філософську спільноту сучасної України. Прогресивні цифрові технології дозволили згуртувати філософів півдня і півночі, заходу і сходу, центру України, аби представники з Харкова, Чернігова, Одеси, Ізмаїла, Львова, Києва та Черкас поділилися з колегами думками, чим живуть та надихаються філософські спільноти різних регіонів України. Учасники заходу спробували представити, чим живе філософська спільнота того чи іншого регіону, показати філософію, яка єднає, згуртовує Україну.

Наприкінці Тижня філософії задля виявлення рівня інформованості з проблем запобігання та протидії тероризму у Дунайському інституті водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій було проведено опитування учасників освітнього процесу.

Протягом усього тижня учасники заходів мали можливість впевнитися, що кожна людина є певною мірою філософом, кожна людина хоче мріяти, висловлювати свої думки. Попри те, що кожен філософ має свою особисту думку, академічна спільнота Дунайського інституту водного транспорту впевнена, що сьогодні всіх об'єднує єдина думка, що Україна – могутня, прогресивна держава, у якої має бути щасливе майбутнє!

 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *