Тиждень історії рідного краю
05.11.2018
Участь студентів ДФМРТ у Чемпіонаті м. Ізмаїла з шашок
13.11.2018
Тиждень історії рідного краю
05.11.2018
Участь студентів ДФМРТ у Чемпіонаті м. Ізмаїла з шашок
13.11.2018

Тиждень Української писемності та мови на ДФМРТ

З 5 по 9 листопада на Дунайському факультеті морського та річкового транспорту Державного університету інфраструктури та технологій пройшов тиждень Української писемності та мови. Метою всіх заходів, проведених упродовж тижня на факультеті, було донести до студентів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності студентів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

У вівторок увазі викладачів і студентів було запропоновано перегляд фотожурналу «Антисуржик», який нагадував про необхідність дотримання норм літературної мови.

У четвер команди першокурсників «Судноводії» та «Судномеханіки» взяли участь у «Мовознавчому турнірі», в межах якого учасникам кожної команди були запропоновані різноманітні питання на знання української мови, на які необхідно дати правильну відповідь. З незначним відривом у 1 бал перемогла команда «Судноводіїв».

Завершенням тижня Української писемності та мови стало традиційне засідання Літературної кав'ярні, яке відбулося 9 листопада. З вітальним словом до викладачів і студентів звернулася завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, к.і.н. Дорошева А.О., к.ф.н., доцент Медведєва О.Ю., заступник декана ДФМРТ з виховної роботи Бойчева І.В. Завдяки святковій атмосфері всі присутні змогли з цікавістю поринути в чудовий, неповторний світ українського слова. Лунала поезія українських класиків та сучасників.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Тож любімо, поважаймо та вдосконалюймо нашу мову, адже мова, як і Україна, − у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

Comments are closed.