Місячник «Академічної доброчесності»
27.10.2023Тиждень «Кібербезпеки та боротьби з кібертероризмом»
31.10.2023Невід’ємною складовою здійснення якісної освітньої діяльності є розвиток і популяризація академічної доброчесності у закладах вищої освіти. Основною метою її запровадження є забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень, а це формує базис успішного розвитку освіти. З 02.10.2023 р.по 27.2023 р. у Дунайському інституті водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій пройшов Місячник «Академічної доброчесності». Упродовж місячника було заплановано низку цікавих заходів для всіх учасників освітнього процесу. Відкриття місячника розпочалося з проведення інтерактивних кураторських годин зі здобувачами 1 курсу на основі методичного кейсу «Академічна доброчесність: поняття та правові засади». Здобувачів освіти було ознайомлено з Розширеним глосарієм термінів та понять ст. 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту» (від 5 вересня 2017 р.), з нормами законодавства про авторське право і суміжні права, нормативними документами ДУІТ про академічну доброчесність, зі змістом вкладки «Академічна доброчесність» на офіційному сайті ДІВТ ДУІТ.
Кандидат філологічних наук, доцент Олена Медведєва провела тренінг «Академічна доброчесність: простір здобувачів вищої освіти». Першокурсники інституту розробили правила доброчесної поведінки та змоделювали життєві ситуації щодо поваги до чужої діяльності, інтелектуальної праці. Традиційно на початку місячника було оголошено конкурс есе на тему «Академічна доброчесність у професійній кар’єрі та корпоративній культурі моряків». За підсумками конкурсу було визначено переможця, це - здобувач вищої освіти I курсу спеціалізації «Навігація і управління морськими суднами» Микола Смокін. Переможець отримав сертифікат та додаткові бали до рейтингу здобувачів вищої освіти ДІВТ ДУІТ. Також здобувачі 1 курсу пройшли курс «Академічна доброчесність» на платформі неформальної освіти ВУМ online та отримали відповідні сертифікати. Протягом жовтня, в межах вивчення освітнього компоненту «Університетські студії», всі здобувачі ознайомилися з низкою інформаційних бюлетенів «Академічна доброчесність Infobulletin» та навчальними відеоматеріали, які розроблені Проєктом «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ).
19 жовтня 2023 року всі учасники освітнього процесу ДІВТ ДУІТ взяли участь у науково-практичному семінарі «Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якості освіти», що проводив Хмельницький інститут ПрАТ «МАУП». Учасники мали можливість проаналізувати переваги та недоліки національних та міжнародних нормативно-правових засад реалізації академічної доброчесності в освітньому середовищі, значення наукової етики в розвитку успішної кар’єри сучасних фахівців, способи захисту прав інтелектуальної власності під час порушення їх шляхом вчинення плагіату, ставлення українських здобувачів вищої освіти та академічної спільноти до цінностей академічної доброчесності та відкритих наукових практик.26 жовтня здобувачі освіти 3 курсу, майбутні судноводії, Кирил Янкович та Лєда Кальчик (науковий керівник в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філософських наук, доцент Олена Байрамова), виступили з доповідями, присвяченими розвитку і популяризації політики академічної доброчесності у ДІВТ ДУІТ.
За традицією першокурсники та нові члени колективу ДІВТ ДУІТ підписали Декларацію про академічну доброчесність.Віримо, що дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі сприятиме якісному розвитку не тільки освіти, а й науки загалом.