На ДФМРТ ДУІТ пройшов тиждень математики – інструменту пізнання світу

Тиждень безпеки життєдіяльності, основ медицини та екології
06.04.2018
Проведення спортивного свята «Офіцерський турнір» до Всесвітнього дня здоров’я (2018 рік)
19.04.2018
Тиждень безпеки життєдіяльності, основ медицини та екології
06.04.2018
Проведення спортивного свята «Офіцерський турнір» до Всесвітнього дня здоров’я (2018 рік)
19.04.2018

На ДФМРТ ДУІТ пройшов тиждень математики – інструменту пізнання світу

Пошук засобів та методів навчання для розвитку пізнавальних та творчих здібностей студентів є найважливішою тенденцією сучасної освіти. З 9 по 13 квітня 2018 року на Дунайському факультеті морського та річкового транспорту ДУІТ під керівництвом старшого викладача кафедри природничо-математичних та інженерно-технічних дисциплін Дорофєєвої З.Я. пройшов щорічний тематичний тиждень математики. Девізом тижня стали рядки Б.Паскаля: «Предмет математики настільки серйозний, що корисно не упускати випадків, робити його трохи цікавішим».

Багато цікавих фактів дізналися студенти зі світу точних наук, ознайомившись із експозицією стінгазет на тему: «Видатні математики України». Редакторами стінгазет були студенти: Аврам Святослав («Кравчук Михайло Пилипович»), Просенюк Андрій («Колмогоров Андрій Миколайович»), Тудоран Ілля («Лопатинський Ярослав Борисович»), Войніленко Валентин («В'язівська Марина Сергіївна»), Онишко Віталій («Зарицький Мирон Онуфрійович»).

Презентація математичних моделей, які є одними з основних інструментів пізнання людиною явищ навколишнього світу, пройшла на математичному засіданні «Історія становлення та розвитку математичного моделювання». Андоні Валерій (студент 1 курсу спеціалізація «ЕСЕУ») підготував презентацію «Магія чисел». У своїй роботі студент розповів, що найбільші числа натурального ряду, які осягали в результаті рахунку, породили в людини багато числових забобонів та містичних уявлень, були для неї таємничими, наділялися надприродними властивостями та вважалися священними.

Кожен день тижня був присвячений цариці наук та запрошував у світ математичних знань та відкриттів. Низку заходів продовжувала презентація робіт на тему: «Видатні вчені математики України». До уваги студентів був також представлений «Топ – 7 сучасних українських Ейштейнів». Низка тематичних заходів завершила дискусія «Навіщо потрібна математика?» Адже справді, математика є наукою точну, яка не терпить свавілля у тлумаченні та різних спекуляцій. Це втілення порядку та жорсткої логіки. Вона допомагає зрозуміти світ навколо нас, дізнатися більше про його закони, тому що ці закони підпорядковані тому самому порядку, що панує в математиці!

Comments are closed.